http://www.authoraid.info/ Tip of the Week #119 {}... alirezafarajzadeh Iran, Islamic Republic of >--<-> Research / Bio-technology / Ali Reza Farajzadeh جهت دریافت مقالها به ادرس نوار متحرک مراجعه فرماید ----}--{

مترجم وبلاگ و وبسايت به 36 زبان زنده دنيا

==
در پی هشت سال تحقیق مطالعه پژوهش آزمایشات در موردویروس شانک شانکروییدها در درختان میوه با نتایج چشمگیر و موفقی بدست امد.{}من با اعلام خوشحالی / و تشکر از خدا که کمک نمود. .AuthoRAiD جهت ثبت موضوع در مجمع تحقیقاتی بین المللی./ http://www.authoraid.info/ Tip of the Week #119 بخشی از موضوع و مقاله را تقدیم می نمایم.درمان و روش جدید ابداعی
کشاورزی/ بیو تکنولوژی . /Биотехнология - گلهای ارپاتمانی "10کاکتوس"پستی که به دلایل نا معلوم در ارشیو حذف شده بود..؟!
تاريخ : سه شنبه نوزدهم دی ۱۳۹۱ | ۲۳:۱۷ بعد از ظهر | نویسنده : Biyoteknoloji araştırmacı Ali Reza Faraj


گونه کاما ای سراوس :از انواع آن کاکتوس بادام زمینی که ساقه های آن شبیه به انگشت و به تعداد زیاد از یک محور خارج شده و دارای گل قهوه ای رنگ گل سرخی مانند است .سطح برگها را بر آمدگیهای سفید رنگی پوشانده و آنرا خارهای نرمی گرفته است .

گونه سفالو سرئوس سنیلیس :

بنام کاکتوس پیرمرد شناخته شده و دارای تارهای سفید رنگی است که همچون کلاه گیس بر سر گیاه نهاده اند . دارای ساقه ستون مانندی است که اطراف آنرا تارهای سفیدی پوشانده است . در زمستان به آب کمی احتیاج دارد و در تابستان لازمست مرتبا آبیاری شود . در بعضی از انواع آن از وسط سر این گیاه خارهای سفید نوک تیزی خارج شده که دست را آزار میدهد .

کلئیستو کاکتوس :

ساقه های بلند و استوانه ای دارد که سطح آنرا پرزهای سفیدی پوشانده و از تعریق گیاه جلوگیری می کند. دارای نقطه های در سطح بدنه است که خطوط راه راه برجسته ای را تشکیل داده و آنرا بنام کاکتوس مشعل نقره ای نامیده اند.

گونه های سرئوس :
که بنام کاکتوس ستونی مشهورند و ارتفاع آنها به 70 سانت میرسد و دارای بلورهای برجسته و خارهای تیز در سرتا سر آن پوشیده شده است. ساقه ستونی آن شش تا هشت پهلو میباشد . در زمستان احتیاج به هوای گرم حدود 15 تا 17 درجه دارد .

اکینو کاکتوس گروسنی :

بنام بشکه طلایی مشهور شده ، دارای ساقه کروی و تیغه های برجسته ای که لبه تیغه ها را تعداد بسیار زیادی خارهای زرد فرا گرفته است. در زمستان به آب کمی نیاز دارد . فقط در اواسط تابستان باید با حفاظ کم رنگی در مقابل آفتاب آنرا محفوظ نمود و کود پوسیده دامی لازم دارد.
اکینو سرئوس پکتیناتوس :

دارای ساقه استوانه ای با شیارهای طولی و نقاط برجسته در مسیر این شیارها با خارهای بسیا روی هر برجستگی میباشد . دارای گلهای سرخ و صورتی زیبایی است که در کنار و پهلوی ساقه روی شاخه فرعی ظاهر میشود. خاک گلدان باید دارای مقدار زیادی ریگ و شن و تورب باشد .

فروکاکتوس لاتیس پینوس :

که بنام کاکتوس قلاب ماهیگیری نامگذاری شده . ساقه آن کروی ، هشت پر و به رنگ خاکستری مایل به سبز و شبیه به هندوانه خاردار است و رشته هایی که تمام سطح کره را پوشانده مانند قلاب ماهیگیری میباشد .

اسپوستوآ لاناتا :

آنرا بنام پیرمرد پروای نامگذاری کرده اند . دارای ساقه استوانه ای و دارای شیارزهای برجسته طولی و سطح ساقه و شیارها را موهای نرم نقره ای پوشاننده .

اکینو فوسولو کاکتوس :

دارای ساقه کروی چین داری است که سطح آنرا زائده های طویل بسیاری پوشانده و بنام کاکتوس مغزی نامگذاری شده است .

گیمنو کالی سیوم :
از خانواده کاکتاسه و از گونه های معروف آن میهانوویچی ای هیبوتان که از یک ساقه کروی شکل که بر روییک پایه چهار پر سوار است تشکیل گردیده و این دو پایه بر روی هم پیوند زده شده اند . گلهای بسیار زیبای قرمز رنگ تولید میکنند که جذابیت خاصی دارد .این گباه تابع رژیم گلخانه های سرد است و به آب کمتری احتیاج دارد .

مامی لاریا :
دارای ساقه های کروی و زائده های قلاب مانند و موهای سفید پر پشتی تمام کره ساقه را احاطه نموده و با گلهای بسیار زیبای ارغوانی ،سفید و صورتی ، زیبایی خاصی پیدا نموده . همچنین روی سطح فوقانی آن دارای بر آمدگیهای کروی شکلی است و بعضی از آنها دارای شیره گیاهی سفید رنگی است و بایستی برای تکثیر آن جوانه آن را جدا نموده و در خاک ماسه و شنی و خاک برگ بکارند .

کاکتوسهای بیابانی در چه شرایطی گل می دهند :
بعضی از کاکتوسها حتی دردوره جوانی ایجاد گل میکنند ولی بعضی از آنها مانند اپول تیا و سرئوس در شرایط عادی گل نخواهد داد .
بعضی از کاکتوسها که تقریبا 50 درصد در کاکتوسها را شامل می شود ، در بین سنین سه تا پنج سالگی گل میدهد و هر سال گل آنها تجدید میگردد .اگر چه فصل گل دهی در حدود ماههای بهار میباشد ، ولی بعضی از کاکتوسها در شرایط خاصی در سر تا سر سال گل میدهند .یکی از شرایط تولید گل این است که همیشه گل ، فقط روی بوته های آماده به رشد گل میدهد و برای آماده نگهداشتن بوته برای گل دادن و مواظبت از آن در دوره تابستان و ایجاد محیط استراحت دردوره زمستان است . همچنین مقدار ریشه هر اندازه درگلدان متراکم تر باشد امکان تولید گل روی بوته فراهم تر است .
 • سایز عکسارو کوچیک کردم برا اونایی که سرعتشون یکم پایینتره راحت تر صفحه رو لود کنن ...


  خوشگلن ، خیلی مراقبت میخوان ؟توی عکس دومی ، یکیشون شبیه خرچنگ یه چنگکی بود! • نورشون نباید خیلی زیاد باشه ! چون میسوزن (نباید گفت خب کاکتوس مال کویره و اینا ...)
  اگه نورش کم باشه بد رشد می کنن و زشت میشن ! مثلا کاکتوسی که باید تپل و قلمبه شه باریک و زشت رشد
  میکنه ...

  آب دادن هم مهمه ! من کاکتوسام رو تو آکواریوم نگه میدارم ! و آب رو توی اکواریوم میریزم نه زیر خاک گلدون !
  خودش آبو میکشه بالا !

  و البته یه محیط گلخونه ای هم براش به وجود میاد !

 • اینم یکی دیگه از گلهای کاکتوس !


  از گلهای کاکتوس! • برچسب‌ها: گلهای ارپاتمانی, 10کاکتوس

 • کوفه
 • ریش